Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Mano vadovaujamos įmonės darbuotojas, nepaisydamas vidinės tvarkos, išsiuntė asmeninius pasiūlymus potencialiems klientams, pasinaudodamas savo esamų kontaktu tinklu LinkedIne. Ko pasekoje sulaukėme laiško, grasinančio mus „priduoti” į atitinkamas institucijas. Kieno atsakomybė būtų už pažeidimus? Kas tokiu atveju, jei įmonė gautų baudą, nes darbuotojas tiesiog ignoravo taisykles, tvarką? Kaip tvarkytis ir elgtis? Ar kreiptis patiems pirmiau?
Atsakymas:
Visų pirma, pažymime, jog darbuotojui vidinės tvarkos galioja, tik kai, jis yra su jomis supažindinamas. Tuo atveju, jei darbuotojas buvo supažindintas su galiojančia tvarka, tačiau vis tiek tyčia išsiuntė reklaminius pranešimus, darbdavys gali reikalauti atlyginti patirtą materialinę žalą.
Pažymėtina, jog LR civilinio kodekso 6.294 str. numatyta, kad samdantis darbuotojus asmuo privalo atlyginti žalą, atsiradusią dėl jo darbuotojų, einančių savo pareigas kaltės. Atitinkamai, tuo atveju, jei būtų gauta bauda, ji būtų paskirta darbdaviui. Kita vertus, LR galiojantis darbo kodeksas, numato, kad darbdavys gali daryti išskaitas iš darbuotojo atlyginimo atlyginti žalai, kurią darbuotojas dėl savo kaltės padarė darbdaviui. Tokiu atveju darbuotojas privalo atlyginti visą padarytą turtinę žalą, bet ne daugiau kaip jo trijų vidutinių darbo užmokesčių dydžio, o jeigu turtinė žala padaryta dėl darbuotojo didelio neatsargumo, – ne daugiau kaip jo šešių vidutinių darbo užmokesčių dydžio. Tokios išskaitos daromos, pagal bendrą susitarimą tarp darbuotojo ir darbdavio. Jei bet kuri šalis nesutinka su išskaitų dydžiu ar tvarka, ginčai yra nagrinėjami Darbo ginčų komisijoje.
Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos, siūlome kreiptis į teisininką.
https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/darbuotojas-nepaise-vidines-nustatytos-tvarkos-ir-siunte-pasiulymus/

Kitos naujienos
Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?
2021-05-21
Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?
Tyrimų laboratorija svetur
2021-05-21
Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą.
APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR
2021-04-30
Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?
DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO
2021-04-30
Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.