Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Ar LinkedIn’e gaunami asmeniniai „sponsored” pasiūlymai nepažeidžia BDAR ar tiesioginės rinkodaros?
Atsakymas:
Tiesioginė rinkodara yra suprantama, kaip veikla, kurios tikslas – paštu, telefonu arba kitokiu tiesioginiu būdu siūlyti asmenims prekes ar paslaugas, teirautis jų nuomonės dėl siūlomų prekių ar paslaugų. Atitinkamai pažymime, kad „Sponsored“ reklama nėra laikoma tiesiogine rinkodara, nes tai yra srautinio pobūdžio prekės ar paslaugos reklamavimas atitinkamose platformose. Tokie įrašai yra laikomi reklama, pagal LR reklamos įstatymą – t. y. bet kokia forma ir bet kuriomis priemonėmis skleidžiama informacija, susijusi su asmens ūkine komercine, finansine ar profesine veikla, skatinanti įsigyti prekių ar naudotis paslaugomis, įskaitant nekilnojamo turto įsigijimą, turtinių teisių ir įsipareigojimų perėmimą. Remiantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymu yra draudžiama paslėpta reklama. Todėl, atitinkamai srautinis reklaminis įrašas turi būti pažymėtas #reklama arba #sponsored. Taip pažymėta reklama nėra laikoma pažeidžiančia minėtą reklamos įstatymą. Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija – siekiant geriausių rezultatų, siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.
https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/linkedin-sponsored-reklama/

Kitos naujienos
AR ĮMONĖS GALI SAVO VARTOTOJAMS SKAMBINTI IR VYKDYTI APKLAUSAS?
2021-03-30
Neseniai viena privati finansinė institucija (mokėjimų sistema Paysera) paskambino man, kaip įmonės direktoriui. Prisistatė kaip tos įmonės darbuotoja ir iškart pradėjo nuo klausimo, kodėl mūsų įmonė nesinaudoja paslaugomis, nevyksta pinigų srautai ar mes susiradome kitą tiekėją ir t. t.
AR GALIMA SIŲSTI ASMENINIUS PASIŪLYMUS KITOS ĮMONĖS DARBUOTOJAMS AR Į INFO DĖŽUTĘ?
2021-03-30
Ar galima iš darbinio ar privataus el. pašto siųsti asmeninius pasiūlymus kitos įmonės darbuotojams ar į info dėžutę?
DARBUOTOJAS NEPAISĖ VIDINĖS NUSTATYTOS TVARKOS IR SIUNTĖ PASIŪLYMUS
2021-03-30
Mano vadovaujamos įmonės darbuotojas, nepaisydamas vidinės tvarkos, išsiuntė asmeninius pasiūlymus potencialiems klientams, pasinaudodamas savo esamų kontaktu tinklu LinkedIne.
KAIP TINKAMAI ELGTIS DUOMENŲ NUTEKINIMO ATVEJU?
2021-03-30
Kaip tinkamai elgtis duomenų nutekinimo atveju?