PAVEIKSLIUKŲ, CITATŲ NAUDOJIMAS PREZENTACIJOSE IR KITOSE MARKETINGO PRIEMONĖSE?

2021-03-30

Ar galiu naudoti prezentacijose ar kitose save reklamuojančiose priemonėse bet kokias rastas man tinkamas nuotraukas ar citatas? Tarkime prezentaciją rengiu konferencijai. Padarau video su žinoma citata, įkeliu to žmogaus foto ir pristatau savo paslaugas? Ar nebus pažeistos autorių teisės? Jei taip, kaip žinoti, kas pažeidžia, kas ne?

Atsakymas:

Atsakant į klausimą, visų pirma, pažymime, kad bendra tvarka yra, kad kitų asmenų sukurti saugomi kūriniai gali būti naudojami tik tada, kai tai leidžia autoriaus teisių turėtojas arba įstatymas numato atitinkamas išimtis. Tokios išimtys reiškia, kad įstatyme nustatytu konkrečiu atveju ir sąlygomis galima naudoti kūrinį be autoriaus teisių turėtojo leidimo ir tam tikrais atvejais nemokant jam jokio atlyginimo, tačiau tik griežtai laikantis įstatymo nustatytų sąlygų. Įstatymu leidžiama naudoti kūrinį asmeniniais tikslais, cituoti, mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais ir kt. Taigi, citavimas yra viena iš išimčių, leidžiančių laisvai naudoti kūrinį. Tačiau atkreiptinas dėmesys, jog ne visais atvejais kūrinio panaudojimas bus laikomas citavimu.

LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme leidžiama be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo ir be autorinio atlyginimo, tačiau nurodžius, jei tai įmanoma, naudojamą šaltinį ir autoriaus vardą, atgaminti, išleisti ir viešai skelbti (įskaitant padarymą viešai prieinamos kompiuterių tinklais) nedidelę teisėtai išleisto ar viešai paskelbto literatūros ir mokslo kūrinio dalį tiek originalo kalba, tiek išverstą į kitą kalbą, kaip citatą (pvz., kritikos ar apžvalgos tikslais) kitame kūrinyje, jeigu toks panaudojimas yra sąžiningas ir neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.

Taigi kūrinio panaudojimas bus laikomas panaudotu citavimui tik tada, kai nukopijuojama, išleidžiama leidinyje ar viešai paskelbiama (pvz., internete) palyginti nedidelė teisėtai išleisto ar viešai paskelbto literatūros ar mokslo kūrinio ištrauka iš esmės teiginiams įrodyti ar pagrįsti ar iliustruoti kitų nuomones nagrinėjamais klausimais jūsų kūrinyje ir kai nurodomas šaltinis bei autoriaus pavardė. Jei šaltinis ar autorius nežinomi, citatą panaudojęs asmuo turi aiškiai nurodyti, kad ji yra sukurta kito asmens, pavyzdžiui, įterpti citatą į kabutes ir nurodyti, kad tai ištrauka iš kito šaltinio.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/paveiksliuku-citatu-naudojimas-prezentacijose-ir-kitose-marketingo-priemonese/

Kitos naujienos

AR ĮMONĖS GALI SAVO VARTOTOJAMS SKAMBINTI IR VYKDYTI APKLAUSAS?

2021-03-30

Neseniai viena privati finansinė institucija (mokėjimų sistema Paysera) paskambino man, kaip įmonės direktoriui. Prisistatė kaip tos įmonės darbuotoja ir iškart pradėjo nuo klausimo, kodėl mūsų įmonė nesinaudoja paslaugomis, nevyksta pinigų srautai ar mes susiradome kitą tiekėją ir t. t.

AR GALIMA SIŲSTI ASMENINIUS PASIŪLYMUS KITOS ĮMONĖS DARBUOTOJAMS AR Į INFO DĖŽUTĘ?

2021-03-30

Ar galima iš darbinio ar privataus el. pašto siųsti asmeninius pasiūlymus kitos įmonės darbuotojams ar į info dėžutę?

DARBUOTOJAS NEPAISĖ VIDINĖS NUSTATYTOS TVARKOS IR SIUNTĖ PASIŪLYMUS

2021-03-30

Mano vadovaujamos įmonės darbuotojas, nepaisydamas vidinės tvarkos, išsiuntė asmeninius pasiūlymus potencialiems klientams, pasinaudodamas savo esamų kontaktu tinklu LinkedIne.

KAIP TINKAMAI ELGTIS DUOMENŲ NUTEKINIMO ATVEJU?

2021-03-30

Kaip tinkamai elgtis duomenų nutekinimo atveju?

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva