APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija? Ar čia galioja principas „nenori suteikti mums reikalingų duomenų, gali pas mus neapsipirkti“?

Atsakymas:

Norėtume atkreipti dėmesį, jog kiekviena įmonė turi teisę laisvai nusistatyti kokius asmens duomenis rinks, tačiau visais atvejais tokį asmens duomenų rinkimą turi tinkamai pagrįsti. Pažymėtina ir tai, jog įstatymas taip pat draudžia rinkti perteklinius duomenis. Įmonės, vykdančios prekybą internetu, savo internetinėse svetainėse viešai skelbia privatumo politikas, kuriose pateikia informaciją apie renkamus asmens duomenis bei kokiais tikslais juos renka. Visi internetinės svetainės lankytojai gali laisvai susipažinti kokiu tikslu yra renkami konkretūs jų asmens duomenys. Adresas galimai buvo reikalingas sąskaitos išrašymui, tačiau detali informacija turėtų būti pateikta privatumo politikoje arba susisiekus su pardavėju tiesiogiai.

Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/apsipirkimas-internetu-ir-duomenu-rinkimas-bdar/

Kitos naujienos

Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

2021-05-21

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

Tyrimų laboratorija svetur

2021-05-21

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą.

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva