Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

2021-05-21

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

Atsakymas:

Visų pirma, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, jog remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 straipsniu, nurodytina, kad autorių teisių objektu nėra laikomos idėjos. Atitinkamai, idėjos nėra saugomos autorių teisės. Kita vertus, jei idėja yra pateikiama, kaip scenarijus, šis galėtų būti saugomas autorių teisės. Tuo atveju, jei parduodama būtų tik idėja, kuri nėra saugoma autorių teisės, rekomenduotina pasirašyti detalias konfidencialumo sutartis, įpareigojančias šalis laikytis konfidencialumo nuostatų bei nenaudoti pateiktos informacijos, jos nekopijuoti, įtraukiant nuostatas dėl neteisėtais veiksmais padarytos žalos atlyginimo.

Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/kaip-apsaugoti-pramogines-laidos-ideja/

Kitos naujienos

Tyrimų laboratorija svetur

2021-05-21

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą.

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva