DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės. Gavome nemažai pasiūlymų, diskutuojame. Mano nuomone, tokia įmonė renka jautrius duomenis, t. y. mūsų operacijos, finansinės ataskaitos, pinigų likučiai ir kita. Tačiau beveik visos įmonės sako, kad jie turi savo IT vadovą, kuris atsakingas už duomenų saugumą. Gal galite daugiau paaiškinti, kaip žinoti, kad įmonė užtikrins įmonės duomenų saugumą? Ir ar tikrai tokias paslaugas teikiančios įmonės neprivalo turėti DAP?

Atsakymas:

Patiksliname, jog remiantis Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu, duomenų apsaugos pareigūnas yra paskiriamas tokiais atvejais, kai:

a) duomenis tvarko valdžios institucija arba įstaiga, išskyrus teismus, kai jie vykdo savo teismines funkcijas; b) duomenų valdytojo arba duomenų tvarkytojo pagrindinė veikla yra duomenų tvarkymo operacijos, dėl kurių pobūdžio, aprėpties ir (arba) tikslų būtina reguliariai ir sistemingai dideliu mastu stebėti duomenų subjektus; arba

c) duomenų valdytojo arba duomenų tvarkytojo pagrindinė veikla yra specialių kategorijų duomenų tvarkymas dideliu mastu.

Apibendrinant aukščiau išdėstytą, įmonės privalo paskirti duomenų apsaugos pareigūną, kurių pagrindinė veikla yra dideliu mastu sistemingai stebėti asmenis arba dideliu mastu tvarkyti specialių kategorijų asmens duomenis. Ar konkreti įmonė turėtų paskirti duomenų apsaugos pareigūną vertinama pagal aukščiau nurodytus kriterijus, kiekvienu individualiu atveju. Kita vertus, visais atvejais, samdant buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, jei ši atitinka duomenų tvarkytojo apibrėžimą – yra sudaroma asmens duomenų tvarkymo sutartis, kurioje gali būti numatoma kokios apsaugos priemonės turėtų būti įgyvendinamos, siekiant apsaugoti tvarkomus duomenis.

Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/dap-duomenu-apsaugos-pareigunas-paskyrimas/

Kitos naujienos

Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

2021-05-21

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

Tyrimų laboratorija svetur

2021-05-21

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą.

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva