DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30
Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu. O jei aš nepirksiu, mano domeną parduos kitiems, kurie užsiima aksesuarų prekyba ir tikėtina, kad aš prarasiu klientų. Ar tokie veiksmai yra teisėti? Tiesiog nepagalvojau nusipirkti ir .eu galune to pačio domeno.
Atsakymas:

Pažymime, jog domenai nėra saugomi ir Jūsų domeną su kita galūne gali nusipirkti bet kuris trečiasis asmuo. Jums taip pat nėra ribojama teisė nusipirkti domenų su .eu, .com ar kitomis galūnėmis, išskyrus kai kurių šalių išimtis, kuomet domeną leidžiama įsigyti tik tos šalies piliečiams. Tai yra teisėta ir jokių įstatymų nepažeidžia. Tuo atveju, jei užsiimate aksesuarų prekyba ir turite konkretų prekės ženklą, siūlytume apsvarstyti prekės ženklo registraciją. Šiuo atveju tretieji asmenys negalėtų naudoti Jūsų prekės ženklo, o bet koks panaudojimas būtų laikomas neteisėtu.

Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Kitos naujienos

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės.

ALKOHOLIO TESTAVIMAS PROGRAMĖLĖJE

2021-04-20

Sukūriau išradimą, kuris galėtų būti atmaina alkoholio testavimui, kaip man visa tai apsaugoti, kol jį testuosiu, atlikinėsiu eksperimentus, kad niekas nenukopijuotų?

FRANŠIZĖS MOKESTIS, AR GALIMA GINČYTI?

2021-04-20

Šiuo metu mūsų įmonė vis dar negali vykdyti įsipareigojimų pagal franšizės sutartį dėl neįprastų sąlygų, tai yra pandemijos.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva