Tyrimų laboratorija svetur

2021-05-21

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą. Ar neturėsime problemų vėliau, jei patentas bus sukurtas ne mūsų LAB? Kaip apsaugoti galimas rizikas ir ką reikia žinoti?

Atsakymas:

Konkrečiu atveju, reikėtų atsižvelgti į patento registracijos teritoriją bei taikomą apsaugą. Atkreipiame dėmesį, jog patentas galioja tik toje teritorijoje, kur jis yra išduotas. Atitinkamai, jei išradimas būtų patentuotas Lietuvos Respublikoje, tik šios šalies teritorijoje galiotų apsauga. Tačiau, atsižvelgiant į tai, jog būtų naudojamasi kitos šalies laboratorija bei toje šalyje nepatentavus savo išradimo, šiam apsauga toje konkrečioje šalyje nebūtų taikoma. Todėl, siekiant platesnės savo išradimo apsaugos, tikslinga būtų išradimą apsaugoti ir kitose šalyse. Pažymėtina, jog išradimas gali būti patentuojamas arba atskirai kiekvienoje šalyje pagal tos valstybės nacionalinius teisės aktus, arba vienu metu keliose šalyse, naudojantis tarptautinių susitarimų teikiama galimybe.

Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/tyrimu-laboratorija-svetur-ar-turesime-problemu/

 

Kitos naujienos

Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

2021-05-21

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva