FIKTYVIOS NUORODOS

2021-03-30

Mano klientas yra didelis e-komercas.  Teikiu SEO paslaugas. Aptikau, kad užkrėstas viruso nuo 2019 spalio–lapkričio. Virusas spamina iš jo serverio, spraga pas tiekėją. Dėl to klientas prarado krūvas pinigų, nes konkurentai tikėtina smigino jį organikoje su fiktyviomis nuorodomis. Dabar analizuoju 800 eilučių exceli ir net atsekiau, rodos, kažkokį IT specialistą iš (man žinomas miestas), kuris teikia tokias paslaugas ir vienoje iš nuorodų veda į jo web. Būtų įdomu į šią situaciją, diskusiją itraukti teisininkus, kokia jų nuomonė, kiek realu nubausti tokį žmogų, kiek įrodymų reikėtų surinkti.

Atsakymas:

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, jog kenkėjiškos programinės įrangos platinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 198 straipsnį, baudžiamoji atsakomybė yra taikoma tam, kuris nusikalstamais tikslais ar kitaip neteisėtai gamino, gabeno, importavo, pardavė, suteikė prieigą ar kitaip platino, įgijo ar laikė įrenginius ar programinę įrangą, tiesiogiai skirtus ar pritaikytus daryti nusikalstamas veikas, taip pat slaptažodžius, kodus ar kitokius panašius duomenis, skirtus prisijungti prie informacinės sistemos ar jos dalies.

Atitinkamai, įtariant tokios nusikalstamos veikos padarymą, turėtų būti inicijuojamas ikiteisminis tyrimas. Tam, kad toks būtų pradėtas turėtų būti pateikiama pakankamai medžiagos apie nusikalstamos veikos darymą. Nėra baigtinio sąrašo, kas turėtų būti pateikiama siekiant įrodyti neteisėtus veiksmus, tai gali būti LOG žurnalai ar visi kiti įrodymai, iš kurių matosi neteisėti vykdoma veikla bei patirti nuostoliai.

Pažymėtina ir tai, jog tuo atveju, jei iš vykdomos nusikalstamos veikos buvo patirta nuostolių, nukentėjęs asmuo gali stoti į bylą, kaip civilinis ieškovas, reikalaudamas atlyginti visus patirtus nuostolius.

Atkreipiame dėmesį, jog tai bendro pobūdžio konsultacija. Dėl detalaus vertinimo, siūlytume susisiekti su teisininku.

Straipsnį taip pat rasite: https://bznstart.lt/ziniu-baze/teise/fiktyvios-nuorodos/

Kitos naujienos

AR ĮMONĖS GALI SAVO VARTOTOJAMS SKAMBINTI IR VYKDYTI APKLAUSAS?

2021-03-30

Neseniai viena privati finansinė institucija (mokėjimų sistema Paysera) paskambino man, kaip įmonės direktoriui. Prisistatė kaip tos įmonės darbuotoja ir iškart pradėjo nuo klausimo, kodėl mūsų įmonė nesinaudoja paslaugomis, nevyksta pinigų srautai ar mes susiradome kitą tiekėją ir t. t.

AR GALIMA SIŲSTI ASMENINIUS PASIŪLYMUS KITOS ĮMONĖS DARBUOTOJAMS AR Į INFO DĖŽUTĘ?

2021-03-30

Ar galima iš darbinio ar privataus el. pašto siųsti asmeninius pasiūlymus kitos įmonės darbuotojams ar į info dėžutę?

DARBUOTOJAS NEPAISĖ VIDINĖS NUSTATYTOS TVARKOS IR SIUNTĖ PASIŪLYMUS

2021-03-30

Mano vadovaujamos įmonės darbuotojas, nepaisydamas vidinės tvarkos, išsiuntė asmeninius pasiūlymus potencialiems klientams, pasinaudodamas savo esamų kontaktu tinklu LinkedIne.

KAIP TINKAMAI ELGTIS DUOMENŲ NUTEKINIMO ATVEJU?

2021-03-30

Kaip tinkamai elgtis duomenų nutekinimo atveju?

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva