FRANŠIZĖS MOKESTIS, AR GALIMA GINČYTI?

2021-04-20

Šiuo metu mūsų įmonė vis dar negali vykdyti įsipareigojimų pagal franšizės sutartį dėl neįprastų sąlygų, tai yra pandemijos. Esame pasirašę franšizės sutartį dėl išskirtinių juvelyrinių aksesuarų pardavimo su jų prekės ženklu. Mokėti turime ne tik nuo pardavimo, bet ir metinį mokestį. Tačiau metinį mokestį norime ginčyti, nes veikla buvo uždrausta, o online formatas ir pardavimai toli gražu nesiekia tokių, kokie buvo, nes tai „offline” pardavimo formatas. Kaip šiuo atveju yra su mano teisėmis?

Atsakymas:

Pažeistų teisių gynimas pagal sudarytą sutartį kiekvienu atveju yra labai individualus ir priklauso nuo sudarytos sutarties nuostatų. Bendroji taisyklė yra ta, jog kiekviena sutarties šalis turi teisę būti atleista nuo atsakomybės už sutarties neįvykdymą, jeigu ji įrodo, kad sutartis neįvykdyta dėl aplinkybių, kurių ji negalėjo kontroliuoti arba numatyti sutarties sudarymo metu ir kai negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui (t.y. nenugalima jėga arba force majeure). Remiantis LR civiliniu kodeksu, force majeure buvimą galima pripažinti, jei tenkinamos žemiau nurodytos sąlygos:

• tokių aplinkybių nebuvo sudarant sutartį ir jų atsiradimo nebuvo galima protingai numatyti;

• dėl susidariusių aplinkybių sutarties objektyviai negalima įvykdyti;

• šalis, neįvykdžiusi sutarties, tų aplinkybių negalėjo kontroliuoti ar negalėjo užkirsti joms kelio;

• šalis nebuvo prisiėmusi tų aplinkybių ar jų padarinių atsiradimo rizikos Pandemija savaime nereiškia force majeure aplinkybių buvimo, tik esant visoms aukščiau nurodytoms sąlygoms galima pripažinti force majeure aplinkybių buvimą, kurių pagrindu galima prašyti sustabdyti įsipareigojimų pagal sutartį vykdymą.

Atkreiptinas dėmesys, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl konkrečios sutarties vertinimo siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/verslo-pradzia/alkoholio-testavimas-programeleje/

 

 

Kitos naujienos

Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

2021-05-21

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

Tyrimų laboratorija svetur

2021-05-21

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą.

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva