ALKOHOLIO TESTAVIMAS PROGRAMĖLĖJE

2021-04-20

Sukūriau išradimą, kuris galėtų būti atmaina alkoholio testavimui. Tam nereikės pirkti jokio alkotesterio. Vartotojas, atsisiuntęs programėlę, turi pirmiausia įrašyti savo balsą, kai yra blaivus. Principas – sukurtas dirbtinis intelektas, kuris atpažins pagal sakomą sakinį kiek esi jau išgėręs. Dėl patikimumo reikia, žinoma, dar testuotis, atlikti daugiau tyrimų. Tačiau kaip man visa tai apsaugoti, kol jį testuosiu, atlikinėsiu eksperimentus, kad niekas nenukopijuotų?

 

Atsakymas:

Atsakant į pateiktą klausimą, norėtume pažymėti, jog siekiant apsaugoti nurodytą išradimą jį galima patentuoti. Tačiau, remiantis Lietuvos Respublikos patentų įstatymu, patentuojamas išradimas turi atitikti tam tikrus kriterijus. Lietuvoje taikomi tokie patentabilumo kriterijai:

• naujumas;

• išradimo lygis (neakivaizdumas);

• pramoninis pritaikomumas.

Paaiškiname, jog išradimas yra naujas, jeigu jis nežinomas technikos lygiu. Technikos lygiu laikoma visa, kas iki patentinės paraiškos padavimo datos arba, jeigu pretenduojama į prioritetą, iki prioriteto datos buvo viešai skelbta arba naudota Lietuvos Respublikoje ar užsienyje. Laikoma, kad išradimas atitinka išradimo lygį, jeigu jis pagal technikos lygį nėra akivaizdus atitinkamos srities specialistui. Pramoninį pritaikomumą turi išradimas, kurį galima pagaminti ar panaudoti pramonėje, žemės ūkyje, sveikatos apsaugos ar kitose srityse. Tuo atveju, jei patentuojamas išradimas atitinka aukščiau nurodytus kriterijus, galima kreiptis į LR Valstybinį patentų biurą su paraiška.

Atkreipiame dėmesį, jog čia pateikta bendro pobūdžio konsultacija, dėl konkrečių klausimų siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

https://bznstart.lt/ziniu-baze/verslo-pradzia/alkoholio-testavimas-programeleje/

Kitos naujienos

APSIPIRKIMAS INTERNETU IR DUOMENŲ RINKIMAS / BDAR

2021-04-30

Perkant internetinėje svetainėje prašė privalomai užpildyti duomenis, susijusius su mano namų adresu, nors pristatymą pasirinkau per paštomatą. Ar taip teisėtai renka e. verslas duomenis, nes tai tikrai perteklinė informacija?

DĖL DOMENO VARDO GALIMO PIKTNAUDŽIAVIMO

2021-04-30

Prekybai aksesuarų internetu užregistravome domeną su galūne .lt. Po kelių savaičių gavau laišką iš gmail, kad man siūlo nusipirkti tokį patį domeną, tik su galūne .eu.

DAP (DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNAS) PASKYRIMAS

2021-04-30

Kokios įmonėms reikia turėti DAP? Tarkime mes ieškome naujos apskaitą tvarkančios įmonės.

FRANŠIZĖS MOKESTIS, AR GALIMA GINČYTI?

2021-04-20

Šiuo metu mūsų įmonė vis dar negali vykdyti įsipareigojimų pagal franšizės sutartį dėl neįprastų sąlygų, tai yra pandemijos.

Visos naujienos

Kontaktai

Vilnius

+370 5 263 9000

Gedimino pr. 32, Vilnius 01104, Lietuva

Klaipėda

+370 4 6314 955

Ligoninės gatvė 13, Klaipėda 92131, Lietuva